Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Wybory do Europarlamentu: Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów z Lubelskiego

Napisał: on 29-04-2024

Koalicja Obywatelska zaprezentowała listę wyborczą do Europarlamentu z województwa lubelskiego. „Jedynką” została posłanka Marta Wcisło. 

– Jesteśmy wszyscy z tego regionu, znamy problemy mieszkańców – mówi kandydatka do Parlamentu Europejskiego Marta Wcisło. – Będziemy walczyć w Europie o bezpieczne granice, o bezpieczne terytorium, o bezpieczeństwo żywnościowe i gospodarcze. Dużo Lubelszczyzny w Parlamencie Europejskim i dużo Europy na Lubelszczyźnie.

– To będą bardzo ważne wybory – przyznaje przewodniczący zarządu Platformy Obywatelskiej na Lubelszczyźnie Stanisław Żmijan. – Rozstrzygnięcie w głosowaniu w tych wyborach będzie decydowało nie tylko o tym, jaka będzie Polska, ale przede wszystkim, jaka będzie Europa. Dynamika wydarzeń, w szczególności za naszą wschodnią granicą, wskazuje, że w Parlamencie Europejskim potrzebni są nasi reprezentanci.

Przewodniczący zarządu Platformy Obywatelskiej na Lubelszczyźnie Stanisław Żmijan zapowiedział, że liczy na co najmniej jeden mandat. 

Na drugim miejscu listy znalazł się poseł Krzysztof Grabczak, na trzecim posłanka Małgorzata Gromadzka, na czwartym poseł Michał Krawczyk, piąte miejsce objął poseł Krzysztof Bojarski, na miejscu szóstym znalazła się radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Bożena Lisowska, siódme miejsce objął Maciej Buczyński, ósme Jerzy Wrzesień, dziewiąte Michał Zimowski, a całą listę zamyka Beata Krzewińska. 

InYa / opr. WM

Fot. Krzysztof Radzki


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist