Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

To już tradycja. Miasto przygotowuje się do „Poloneza dla Lublina”

Napisał: on 30-04-2024

Trwają przygotowania do „Poloneza dla Lublina” – wspólny taniec mieszkańców miasta to już stały punkt uroczystości z okazji i Święta Narodowego Trzeciego Maja.

– Do tańca został zaproszony Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej – mówi Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego ratusza. – Uroczysty korowód z udziałem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka rozpocznie się o godzinie 13:00 przed ratuszem i przejdzie deptakiem na Plac Litewski, gdzie odbędzie się piknik patriotyczny. Uczestnicy i uczestniczki wydarzenia będą mogli m.in. odwiedzić stoiska informacyjno-edukacyjne Wojska Polskiego i innych służb mundurowych oraz wziąć udział w koncercie Polskie Tańce Narodowe i Regionalne w wykonaniu lubelskich zespołów folklorystycznych. Dodatkowo dla miłośników historii zaplanowano spacer lubelskim szlakiem Konstytucji Trzeciego Maja. 

Zobacz, jak Polonez dla Lublina wyglądał rok temu 

CZYTAJ: Polskie cuda natury. Dwa z nich są w Lubelskiem [ZDJĘCIA]

Korowód z udziałem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka odbędzie się w piątek. O godzinie  13.00 uczestnicy wyruszą sprzed ratusza i przejdą deptakiem na Plac Litewski.

ZAlew / LilKa / opr. LisA

Fot. archiwum


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist