Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Utrudnienia w centrum Lublina podczas majówki

Napisał: on 02-05-2024

W najbliższych dniach kierowcy z Lublina muszą liczyć się z utrudnieniami w związku z planowanymi uroczystościami i imprezami plenerowymi. Zmiany w organizacji ruchu dotyczą przede wszystkim Śródmieścia. O planowanych ograniczeniach w ruchu poinformowała Joanna Stryczewska z biura prasowego lubelskiego ratusza.

W czwartek po południu w centrum miasta wystąpią utrudnienia w związku z przemarszem korowodu studenckiego. Ok. godz. 15.00 uczestnicy wyruszą z pl. Łokietka po czym przejdą ul. Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickimi, ul. Sowińskiego, ul. Głęboką, ul. Narutowicza, by około godz. 17.00 dotrzeć na pl. Wolności.

CZYTAJ: Majówka z letnią pogodą. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Z powodu juwenaliów od godz. 15.00 w czwartek do godz. 1.00 w nocy w sobotę wyłączony z ruchu będzie jeden pas na ul. Bernardyńskiej, po stronie browaru. Droga będzie przejezdna tylko dla komunikacji miejskiej. Pozostałe samochody będą kierowane na objazd ul. Dolna Panny Marii, ul. Miedzianą oraz ul. Rusałka. Nie będzie można parkować również na odcinku od ul. Miedzianej do wejścia na teren browaru.

W związku z obchodami Święta Flagi służby mundurowe wyłączą w czwartek (ok. godz. 10.00-11.00) z ruchu ul. Spokojną i ul. Grottgera na moment podniesienia flagi na budynkach Urzędu Marszałkowskiego i Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Wieczorem wygrodzony zostanie z kolei plac Czechowicza i ul. Kapucyńska z powodu przygotowań do uroczystości trzeciomajowych.

CZYTAJ: Majówka w mundurze. Zwiedzanie i pokazy w Muzeum Zamoyskich [ZDJĘCIA]

Uczestnicy obchodów Święta Konstytucji 3 Maja przejdą w piątek ok. godz. 11.10 z Placu Katedralnego – ul. Królewską, pl. Łokietka, deptakiem – na plac Litewski. W tym czasie bezpieczeństwo ruchu drogowego zapewnią służby.

W niedzielę w godz. 8.00-12.00 spodziewane są utrudnienia w ruchu przy ul. Zielonej w związku ze zgromadzeniem upamiętniającym obchody Świąt Wielkanocnych według kalendarza juliańskiego z udziałem około 500 osób.

PAP/ RL/ opr. DySzcz

Fot. archiwum


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist