Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Imagine Dragons w duecie z J Balvinem

Napisał: on 06-05-2024

Album „LOOM” ukaże się już 28 czerwca.

Nagrodzona Grammy, multiplatynowa grupa Imagine Dragons połączyła siły ze światowej sławy artystą J Balvinem. Owocem współpracy jest nowa wersja singla „Eyes Closed” (KIDinaKORNER / Interscope), której towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Matta Eastina, wieloletniego współpracownika zespołu.

W nowej wersji „Eyes Closed” gwiazdy rocka i muzyki latynoskiej, czyli Imagine Dragons i J Balvin, wspólnie wykonują swoją misję docierania do ludzi na całym świecie, bez względu na pochodzenie, a także wspierania ich. Piosenka opowiada o odwadze, którą trzeba mieć, by stanąć w obronie samego siebie. Artyści połączyli siły, by zainspirować swoich fanów z najróżniejszych zakątków globu.

Futurystyczny hymn łączy w sobie elementy alternatywy, rapu, elektroniki i rocka. Zgrabnie napisanemu tekstowi towarzyszy industrialna produkcja. Dan Reynolds szarżuje wokalnie na tle szorstkiego, bazującego na hip-howym rzemiośle bitu doprawionego imponującymi syntezatorami i smyczkami. „Mógłbym to zrobić z zamkniętymi oczami” – deklaruje z pewnością siebie w głosie wokalista. Balvin podlewa całość szczyptą latynoskiego klimatu, dzięki czemu „Eyes Closed” stało się łamiącym gatunkowe ramy, dwujęzycznym bangerem.

Singiel jest drugą zapowiedzią nadchodzącego albumu Imagine Dragons „LOOM”. Premierę wydawnictwa zaplanowano na 28 czerwca. Wyprodukowany przez zespół oraz wieloletnich współpracowników – duet producencki Mattman & Robin album będzie szczytowym osiągnięciem w dotychczasowej karierze formacji z Las Vegas. Muzycy znaleźli na nim równowagę między klasycznym brzmieniem, które wyniosło ich na szczyt oraz świeżością, która sprawiła, że Imagine Dragons ponownie czuli ogromną radość w studio nagraniowym. Na album trafi 9 nowych utworów, w tym singiel „Eyes Closed”. „LOOM” wyznacza nowy początek. Towarzyszy mu ekscytacja związana z chwilami, które dopiero nadejdą.

Źródło: Universal Music Polska Sp. z o.o.
Fot: Universal Music Polska Sp. z o.o.  


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist