Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Mężczyzna strzelał na ulicy z wiatrówki. 14-latek został ranny w głowę

Napisał: on 09-05-2024

24 letni mieszkaniec gminy Nielisz na jednej z zamojskich ulic oddał kilka strzałów z wiatrówki. Jeden ze śrutów ranił 14-latka. O zdarzeniu, do którego doszło w poniedziałek (06.05)  poinformowała policjantów matka chłopca.

Jak ustalono, na jednej z ulic Zamościa w kierunku 14-latka i jego kolegi szli dwa mężczyźni. – W pewnej chwili jeden z nich wyciągnął z kieszeni pistolet gazowy typu wiatrówka i oddał kilka strzałów w ich kierunku. Jeden ze śrutów uderzył 14-latka w głowę powodując zaczerwienienie i otarcie naskórka. Jego 19-letni kolega nie doznał żadnych obrażeń – informuje asp. sztab. Dorota Krukowska–Bubiło z zamojskiej policji.

CZYTAJ: „Dziewczyny będą rządziły w tym gnieździe”. Lubelskie sokoły zaobrączkowane [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze ustalili personalia podejrzanego, a gdy przyjechali do jego domu, ten schował się pod kołdrą. Policjanci przeszukując pomieszczenia domu 24-latka na strychu pod sianem i starymi ubraniami odnaleźli również czarny pistolet na gaz typu wiatrówka z psutym magazynkiem oraz pudełko ze śrutem.

Przedmioty zabezpieczono, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut narażenia 14-latka i jego 19-letniego kolegi na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Policjantom tłumaczył, że nie chciał nikomu zrobić krzywdy, a śrut trafił 14-to latka przypadkiem.

CZYTAJ: Kierowca i pasażer byli pijani. Poważny wypadek w powiecie radzyńskim [ZDJĘCIA]

Zastosowano wobec niego dozór policyjny z zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych.

LeW/ opr. DySzcz

Fot. zamosc.policja.gov.pl


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist