Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną do zębów?

Napisał: on 15-05-2024

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną do zębów?

Jeśli do tej pory posiadasz i stosujesz szczoteczkę tradycyjną, zastanów się nad zakupem szczoteczki sonicznej, która znana jest ze swojego skutecznego i zarazem bezpiecznego działania. W treści naszego artykułu znajdziesz odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić szczoteczkę soniczną do zębów.

szczoteczka.jpg

Szczoteczka soniczna należy do szerokiej grupy szczoteczek do zębów wyposażonych w silniczek elektryczny. Swoją pracę opiera o technologię fal dźwiękowych o częstotliwości 260 Hz. Gdy stosujemy szczoteczkę soniczną, mamy do czynienia z ciekawym zjawiskiem, które wpływa na skuteczność oczyszczania zębów i dziąseł. To tzw. kawitacja, która polega na tym, że cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe w wyniku tego mikroskopijne bąbelki „podróżują” po całej jamie ustnej, zabierając ze sobą płytkę nazębną, resztki pożywienia oraz rozmaite osady. Warto dodać, że drgania generowane przez podłużną główkę czyszczącą szczoteczki sonicznej docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien końcówki, dzięki czemu nie ścierają nieczystości mechanicznie.

Najwyższa prędkość pracy szczoteczek sonicznych wynosi 96 000 ruchów na minutę, co odpowiada 48 000 ruchów wymiatających. Dzięki niej możliwe jest pozbycie się całej płytki nazębnej z powierzchni zębów! Szczoteczki soniczne wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, końcówki wymienne oraz funkcje zapewniające komfort użytkowania. Tego typu urządzenia znajdziemy w popularnych sklepach stomatologicznych jak np. https://denthelp.pl Posiadają też wydajne akumulatorki, które pozwalają na ich pracę nawet przez dwa miesiące bez konieczności ładowania.

Dla kogo jest szczoteczka soniczna?

Zastanawiasz się, dla kogo jest szczoteczka soniczna? Okazuje się, że ze względu na swoje bezpieczne działanie polecana jest dosłownie wszystkim. Należy przy tym jednak pamiętać, że szczoteczki soniczne stworzone dla dzieci powinny posiadać mniejszą główką czyszczącą oraz delikatniejsze włókna końcówek.

Szczoteczki soniczne najczęściej polecane są pacjentom, którzy cierpią na nadwrażliwość jamy ustnej, stany zapalne dziąseł, a także tym, u których gromadzą się spore ilości płytki nazębnej. Świetnie sprawdzą się również u użytkowników aparatów ortodontycznych, posiadaczy implantów, koron, mostów czy protez.

Efekty stosowania szczoteczki sonicznej
Stosowanie szczoteczki sonicznej gwarantuje czystość i świeżość jamy ustnej. Dodatkowo jest całkowicie bezpieczne dla wrażliwego szkliwa zębowego czy też delikatnych dziąseł. Ruchy ruchy generowane przez główkę szczoteczki sonicznej są również przyjazne dla aparatów ortodontycznych, implantów, mostów czy koron. Oto zalety wynikające ze stosowania szczoteczek sonicznych:

  • poprawa zdrowia dziąseł
  • poprawa zdrowia zębów
  • poprawa wyglądu zębów
  • odświeżanie oddechu
  • skuteczne oczyszczanie języka
  • zapobieganie dolegliwościom jamy ustnej, np. próchnicy
  • skuteczne usuwanie płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc
  • skuteczne usuwanie codziennych przebarwień powierzchniowych, które spowodowane są spożywaniem silnie barwiących posiłków i napojów.

Szczoteczkę soniczną wyróżnia niezwykła precyzja, dlatego też jest ona świetnym przyrządem wówczas, gdy chcesz zapewnić swojej jamie ustnej kompleksową pielęgnacje. Jej zadanie nie polega tylko i wyłącznie na usuwaniu płytki bakteryjnej, resztek pokarmowych i przebarwień, ale również na ochronie powierzchni języka oraz dziąseł.

Szczoteczka soniczna – czy warto kupić?

Oczywiście, że warto! Nie podlega to żadnej dyskusji! Warto jednak wyjaśnić, dlaczego tak jest. Po pierwsze – szczoteczka soniczna to urządzenie, które działa nie tylko niezwykle skutecznie, ale również w pełni bezpiecznie dla dziąseł. Po drugie – kilka trybów pracy sprawia, że każda osoba może wybrać opcję czyszczenia odpowiednią dla siebie. Po trzecie – funkcje, w które jest wyposażona szczoteczka soniczna, zapewniają komfort użytkowania. Po czwarte – tego typu urządzenia świetnie sprawdzą się w podróży, a to z uwagi na ich wydajne akumulatory czy też etui podróżne, które dodawane jest przez producentów do wielu zestawów. Stosując szczoteczkę soniczną, zapobiegasz wielu dolegliwościom jamy ustnej, a także oszczędzasz na wizytach w gabinecie stomatologicznym.

Artykuł sponsorowany 


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist