Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Lubelszczyzna hubem transportowym. Eksperci ds. logistyki spotkali się w Kazimierzu Dolnym

Napisał: on 15-05-2024

Lubelszczyzna może stać się hubem transportowym odkrywającym kluczową rolę w odbudowie Ukrainy – taki scenariusz po zakończeniu wojny kreślą uczestnicy międzynarodowej konferencji odbywającej się w Kazimierzu Dolnym. Trzydniowe spotkanie dotyczy współczesnych trendów i wyzwań dla przedsiębiorczości, transportu, logistyki i bezpieczeństwa.

– Realna jest wizja takiego centrum logistyczno-transportowego w makroregionie lubelskim z dużą rolą miejscowego lotniska – mówi prorektor Lubelskiej Akademii WSEI Tomasz Wołowiec. – Bliskość oznacza skrócenie ciągu komunikacyjnego. Im bliżej granicy tym szybszy transport, tym szybsze możliwości przeładunkowe. Też trzeba sobie zdać sprawę, że wojna kiedyś się skończy. Oby oczywiście zakończyła się zwycięstwem Ukrainy. Ten kraj czeka ogromna transformacja systemowa. To będą gigantyczne pieniądze, które będą przeznaczone na odbudowę całej infrastruktury. Większość materiałów budowlanych, to wszystko będzie transportowane na Ukrainę. To jest dla Lubelszczyzny ogromna szansa zbudowania tutaj gigantycznego hubu.

CZYTAJ: Kierowca oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym zginęło dwoje dorosłych i 6-latka [ZDJĘCIA]

W konferencji organizowanej przez Lubelską Akademię WSEI bierze udział prawie 80 osób, między innymi z Polski, Ukrainy, Czech, Nigerii i Tanzanii. 

ŁuG / opr. PrzeG

Fot. pixabay.com


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist