Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Dbajmy o zdrowie. Ogólnopolski Dzień Marzeń w Lublinie

Napisał: on 28-05-2024

We wtorek (28.05) rozpoczyna się Ogólnopolski Dzień Marzeń z Lubelskim Oddziałem NFZ. Celem akcji jest przebadanie młodych ludzi i zakrzewienie w nich dbania o własne zdrowie.

– Dbałość o zdrowie zaczyna się od najmłodszych lat – mówi rzecznik lubelskiego oddziału NFZ Małgorzata Bartoszek. – Czy profilaktyka może być marzeniem? Czy można pragnąć, żeby ludzie regularnie robili badania? Tego właśnie chciał dla swoich rówieśników Krystian – podopieczny akcji „Mam marzenie”. Chciał, żeby przebadać jego kolegów i koleżanki pod kątem wykrywania nowotworów, aby „nikt nie musiał cierpieć tak jak ja” – powiedział. Z tego marzenia narodziła się cykliczna akcja Ogólnopolski Dzień Marzeń, w której realizację włączył się w tym roku lubelski oddział wojewódzki NFZ. Staną kąciki zdrowia, stanowiska informacyjne, odbędą się warsztaty i pokazy.

CZYTAJ: Sprawdź, gdzie w naszym regionie żyje się najlepiej

Ogólnopolski Dzień Marzeń w Lublinie odbędzie się w Zespole Szkół Nr 1 ulicy Podwale 11 w Lublinie. Akcja skierowana jest do młodzieży w wieku 16-18 lat. Początek spotkania o godzinie 9.30.

Zrzut-ekranu-2024-05-27-102633.png

EwKa/ opr. DySzcz

Fot. pexels.com/ www.lsi-lublin.pl


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist