Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Hozier headlinerem Open’er Festivalu

Napisał: on 03-06-2024

Autor hitu „Too Sweet” wystąpi na Orange Main Stage w sobotę, 6 lipca. 

Natychmiast rozpoznawalny głos i umiejętność pisania głęboko poruszających piosenek umocniły status Hoziera jako jednego z najważniejszych współczesnych songwriterów na świecie. W tym roku mija dekada od premiery jego debiutanckiego, imiennego albumu, na którym znalazł się światowy przebój „Take Me To Church”.  

Wydane w 2023 roku „Unreal Unearth” było pierwszym brytyjskim numerem 1 w karierze Hoziera. Na płycie znalazły się przeboje „Eat Your Young”, „All Things End”, „Francesca” i „De Selby (Part 2)”. Album otwierał zestawienia sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii, natomiast w USA i Niemczech uplasował się w Top 5.

W tym roku ukazała się najnowsza EP-ka Hoziera „Unheard”, a utwór „Too Sweet” zdobył szczyt zestawienia w USA, UK, Norwegii, Nowej Zelandii, Irlandii, Islandii, Chorwacji.

Mając na koncie ponad 20 miliardów streamów i 56 milionów słuchaczy w samym Spotify, a także wiele nagród i nominacji (w tym do Grammy), Hozier jest dziś jednym z najbardziej uznanych i popularnych artystów swojego pokolenia. Koncert na Open’erze będzie jedynym w tej części Europy w ramach letniej trasy artysty.

Tegoroczne lato upłynie Hozierowi na dużych koncertach plenerowych. Jednym z nich będzie zaplanowany na 7 lipca wyprzedany występ w londyńskim Finsbury Park, który ma oklaskiwać ponad 45 tys. fanów. Będzie to największy w dotychczasowej karierze solowy koncert Hoziera w Wielkiej Brytanii. Ubiegłoroczna trasa Hoziera zgromadziła na całym świecie ponad milion widzów. Artysta wystąpił wówczas m.in. w londyńskiej OVO Arenie.

Do zobaczenia 6 lipca na Orange Main Stage!

Źródło: Universal Music Polska Sp. z o.o.
Fot: Universal Music Polska Sp. z o.o. 


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist