Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Drenchill i David Carreira łączą siły

Napisał: on 04-06-2024

Singiel „Menta” już dostępny.

Drenchill i David Carreira prezentują nową wersję singla „Menta”. Portugalczycy odświeżyli hit Carreiry i Djodjego, zamieniając go w radosny utwór taneczny z elektryzującymi bitami i chwytliwą melodią. Dwujęzyczny, poprawiający nastrój tekst Carreiry w połączeniu z optymistyczną produkcją Drenchilla czynią piosenkę „Menta” idealną na propozycją na wakacyjne imprezy.

Na dotychczasowy dorobek Drenchilla, najczęściej słuchanego obecnie na całym świecie na Spotify artysty z Portugalii, znajduje się obecnie ponad 230 mln streamów, a także szereg złotych i platynowych wyróżnień. Jego singiel „Starlight” spotkał się ze znakomitym odbiorem w Polsce, docierając niedługo po premierze na szczyt zestawienia Airplay. Piosenka zgromadziła dotychczas ponad 45 mln streamów. Inne single Portugalczyka – „Freed From Desire”, „Never Never” i „Forever Summer” również podbiły polską listę i zapewniły artyści aż siedem platynowych płyt.

David Carreira jest jednym z najbardziej wpływowych portugalskich artystów swojego pokolenia. Rozpoczynał karierę w 2011 r., albumem „N.1”, który szybko katapultował go na szczyt zestawienia sprzedaży w rodzinnym kraju. Artysta wydał do dziś siedem albumów, jego utwory zgromadziły ponad 340 milionów wyświetleń na YouTubie. Artysta regularnie dociera do setek tysięcy słuchaczy na Spotify, jest przy tym portugalskim artystą z największą liczbą obserwujących w mediach społecznościowych. Carreira to najmłodszy artysta z tego kraju, który wyprzedał Meo Arenę, największą halę w Portugalii. Wśród artystów, z którymi dotychczas współpracował, znajdują się m.in. Snoop Dogg, MC Kevinho, LUDMILLA i Giulia Be. Artysta ma także bogaty dorobek jako aktor telewizyjny. Zarówno w muzyce, jak i na ekranie, David nadal wprowadza innowacje i inspiruje, co potwierdzi jego szykowany na ten rok album.

Źródło: Universal Music Polska Sp. z o.o.
Fot: Universal Music Polska Sp. z o.o. 


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist