Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Ekspresowo przez Lubelskie. Jak idzie budowa dróg szybkiego ruchu? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Napisał: on 13-06-2024

Kolejnych 13 odcinków dróg szybkiego ruchu o łącznej długości prawie 220 kilometrów realizuje lubelska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

1.jpg

CZYTAJ: Milionowe dofinansowanie na ekspresówkę w Lubelskiem

Obecnie w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg powstaje obwodnica Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12. Na obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu S19 dobudowywana jest druga jezdnia. Budowa ekspresówki od granicy województw lubelskiego i mazowieckiego do Lublina podzielona została na sześć odcinków o łącznej długości około stu kilometrów. 

2.jpg

W sprawie następnych 11 odcinków ekspresówek S12, S17 i S19 GDDKiA złożyła już wnioski do wojewody lubelskiego o zezwolenie na realizację inwestycji. 

Około 125 kilometrów drogi ekspresowej S17 między Piaskami a Hrebennem będzie realizowanych w formule projektuj i buduj. Obecnie na etapie realizacji są trzy odcinki S17 od Zamościa w kierunku Hrebennego. 

3.jpg

Przez województwo lubelskie przebiegać będzie także około 60 kilometrów autostrady A2. Obecnie trwają prace na dwóch odcinkach realizacyjnych od miejscowości Łukowisko do Białej Podlaskiej. 

5.jpg

Na 17 czerwca zaplanowano spotkanie dla mieszkańców gmin Trawniki oraz Siedliszcze, na którym omówione zostaną warianty przebiegu drogi ekspresowej w rejonie Dorohuczy.

EwKa / opr. ToMa

Fot. i wideo Łukasz Minkiewicz/GDDKiA Lublin


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist