Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Heidi Klum w nowym klipie Sofi Tukker

Napisał: on 14-06-2024

Grupa wystąpi na tegorocznym Open’er Festivalu.

Wykraczający poza gatunkowe ramy duet Sofi Tukker opublikował „Spiral”, drugą zapowiedź nadchodzącego albumu „BREAD”. Wydawnictwo ukaże się 23 sierpnia. Mający na koncie ponad miliard streamów, platynowe i złote wyróżnienia na pięciu kontynentach zespół już teraz promuje materiał na koncertach w Stanach Zjednoczonych, by za kilkanaście dni przenieść się do Europy. Jednym z przystanków na trasie Sofi Tukker będzie Gdynia. Duet wystąpi na tegorocznym Open’er Festivalu.

Eurodance’owy klimat rodem z lat 90., gitarowy hook i uwodzicielski wokal sprawiają, że „Spiral” z miejsca przyciąga uwagę słuchacza. „Piosenka mówi o tym, że trzeba pogodzić się z zakończeniem związku, ale dzięki temu, że jest taneczna i energetyczna, niesie ze sobą nadzieję” – komentuje Sophie. Tucker dodaje: „Zawsze kochałem muzykę taneczną z lat 90. i początku XXI wieku. Stworzyliśmy piosenkę z nostalgicznym, eurodance’owym brzmieniem. Nagraliśmy klubowy banger, który przeniesie słuchacza wprost do 2002 r. Teledysk jest idealny dla Heidi.”

Teledysk dotrzymuje kroku samej piosence i także obfituje w nostalgiczne momenty. Widzimy w nim Sophie oraz Heidi Klum, które właśnie zakończyły swoje związki i postanawiają odreagować, spędzając wspólnie czas. Piosenka i klip są jednocześnie retro i nowoczesne, charakteryzuje je ponadczasowa estetyka zarówno w kwestii designu, jak i zdjęć. Wideo miało swoją premierę na antenie MTV Live, MTVU i MTV Biggest Pop.

„Jako wielka fanka muzyki od dłuższego czasu jestem fanką zaraźliwej energii i brzmienia Sofi Tukker. Kiedy zaprosili mnie do udziału w teledysku do „Spiral”, nie wahałem ani chwili. Wiedziałam, że będziemy się świetnie bawić i prawdopodobnie przetańczymy cały dzień. Piosenka jest zaraźliwa – komentuje Heidi Klum, dodając: „Uwielbiam spędzać czas z Sophie i Tuckiem, którzy są nie tylko utalentowani i pełni pomysłów, ale jednocześnie są szalenie interesującymi ludźmi. Uwielbiam to, że w teledysku pokazaliśmy, że w trudnych momentach warto oprzeć się na przyjaciołach.”

Sophie uzupełnia: „Heidi jest jedną z najbardziej zabawnych sposób, jakie kiedykolwiek spotkałam. Wprost zaraża pozytywnymi emocjami. Wszystko w niej wibruje. Nie bierze życia zbyt poważnie i jest w tym doskonała. Samo przebywanie w jej obecności sprawiło, że lśniłam jaśniej.”

W teledysku do „Spiral” pojawiły się m.in. Kunna Haan, która koordynuje wszystko, co dzieje się wokół albumu „BREAD”. Piosenka jest drugą po „Throw Some Ass” zapowiedzią nowej płyty. singiel dotarł do Top 20 U.S. Viral Chart na Spotify. Od premiery zdobył ponad 6 mln streamów.

Nominowany do Grammy duet Sofi Tukker tworzą Sophie Hawley-Weld i Tucker Halpern. Po sezonie festiwalowym grupa będzie przygotowywać się do jesiennego, największego w dotychczasowej karierze tournée po Stanach Zjednoczonych, po którym przyjedzie na serię koncertów do Europy. Oprócz własnych koncertów Sofi Tukker będą w tym roku występować także jako support J Balvina oraz Kygo.

Sofi Tukker oferują inkluzywną, a jednocześnie uniwersalną odmianę muzyki elektronicznej. Na swoich dwóch albumach studyjnych oraz licznych singlach poruszają tematy wyzwolenia, jedności i samodzielności. Zespół ma na koncie występy m.in. na Coachell, Governor’s Ball, Lollapaloozie czy Bonnaroo. Artyści oddają się także pasji do mody, prowadząc markę odzieżową Wet Tennis. Sophie i Tucker współpracowali z licznymi organizacjami charytatywnymi – m.in. z Planned Parenthood, The Trevor Project, National Alliance on Mental Illness, Natural Resources Defense Council, The Nature Conservancy, March for Our Lives i Czerwonym Krzyżem.

Źródło: Universal Music Polska Sp. z o.o.
Fot: Universal Music Polska Sp. z o.o.   


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist