Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Zwrot środków za bioasekurację. Do kiedy można składać wnioski?

Napisał: on 06-07-2024

Do 26 lipca hodowcy świń mogą ubiegać się o środki na sfinansowanie podjętych w 2024 roku działań bioasekuracyjnych. Zrefundowana może zostać całość podjętych przez nich wydatków.

Rolnicy mogą liczyć na zwrot kosztów poniesionych na kupno: mat dezynfekcyjnych, sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, produktów biobójczych, odzieży ochronnej. Refundacja dotyczy także środków wydanych na zabezpieczenie chlewni przed dostępem zwierząt domowych, a także taką przebudowę pomieszczeń, w których trzymane są świnie, aby nie miały one kontaktu z innymi zwierzętami kopytnymi.

CZYTAJ: Inwestycje zapobiegające ASF. Można dostać nawet 100 tys. zł

Do wniosku o refundację muszą zostać dołączone: faktury, rachunki czy też kopie umów dotyczących poniesionych wydatków wraz z dowodami zapłaty. Ponadto winny się tam znaleźć oświadczenia albo zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis.

Dokumenty można składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa   lub wysyłać za pośrednictwem: platformy ePUAP, usługi mObywatel na stronie gov.pl, przesyłką rejestrowaną przez Pocztę Polską.

Formularze wniosków można znaleźć TUTAJ.

RL / opr. ToMa

Fot. pixabay.com


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist