Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Poznaliśmy laureatkę „Lubelskiego Nobla” [ZDJĘCIA]

Napisał: on 04-01-2024

Prawniczka dr. hab. Marzena Świstak została laureatką Lubelskiej Nagrody Naukowej im. Prof. Edmunda Prosta. Laureatka jest radcą prawnym, pracownikiem badawczo-dydaktycznym w Katedrze Prawa Informatycznego i Zawodów Prawniczych w Instytucie Nauk Prawnych, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Kapituła nagrody uhonorowała dr hab. Świstak za książkę „Autonomia publicznych uczelni akademickich w Polsce”.  

– Warto zwrócić uwagę na dwie tezy, które stawia autorka w tej publikacji – mówi recenzent książki, ks. prof. Andrzej Szostek. – Trzeba pamiętać, że autonomia to jednak nie jest suwerenność. Ona ma swoje granice i trzeba je dokładnie określić, rozsądnie przestrzegać. Po drugie, ważne jest, że to także autonomia w sensie organizacyjnej sfery. Trzeba uważać, żeby nie wtrącali się w nią inni ludzie spoza sfery naukowej.

,

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pm_LTN-040124-017.jpg

Kapitułę Nagrody tworzy prezes Lubelskiego Towarzystwa Naukowego oraz rektorzy lubelskich uczelni. Nagroda jest przyznawana corocznie od 2000 r. za pracę badawczą, publikację książkową lub monografię, a także za wynalazki i udoskonalenia techniczne.

ŁuM / opr. WM

Fot. Piotr Michalski

 

 

Tagi

Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist